Co to jest pianka do włosów i jak ją aplikować?

CO TO JEST PIANKA DO WŁOSÓW?Pianka jest to kosmetyk do stylizacji włosów. Istnieją jej różne rodzaje z przeznaczeniem do typu włosów (włosy proste, kręcone, krótkie, długie, półdługie) lub osiągnięcia zamierzonego celu na włosach ( utrwalające, wygładzające, podnoszące u nasady, ochronne, koloryzujące). Mogą zawierać dodatkowo filtry UV, witaminy i inne składniki odżywcze.

JAK APLIKOWAĆ PIANKĘ?

Skupię się jedynie na tym jak aplikować ją na włosach długich, cienkich mających skłonność do przetłuszczania się u nasady. Efekt jaki powinien interesować posiadaczki takich włosów to: podniesienie u nasady, uporządkowanie, zwiększenie objętości bez efektu napuszenia

PRZYBORY JAKIE BĘDĄ POTRZEBNE TO: PIANKA, GRZEBIEŃ O SZEROKO ROZSTAWIONYCH ZĘBACH, ZWYKŁA SZCZOTKA, SUSZARKA.

  • Piankę należy nakładać na wilgotne włosy (wilgotne tzn. włosy po umyciu i osuszeniu ręcznikiem). Jeżeli już rozczesaliśmy swoje włosy pochylamy się do przodu głową w dół. Następnie wyciskamy na dłoń kulę pianki wielkości małej pomarańczy i grzebieniem o szerokich zębach nabieramy niewielką ilość na końcówki grzebienia i wczesujemy delikatnie od strony karku ku dołowi 1/3 naszej pomarańczy. Kolejno wczesujemy w boki  1/3 naszej kuli. Teraz prostujemy się i to co zostało na dłoni  wczesujemy w ten sam sposób w wierzchnie włosy. 
  • Następnie pochylamy się ponownie głową w dół tak by  włosy swobodnie zwisały i suszymy średnio ciepłym nawiewem. po ok. 2 minutach suszenia bierzemy delikatna szczotkę dosyć gęstą i rozczesujemy nasze włosy cały czas w pozycji pochylonej. Rozczesujemy i od karku w dół i od czoła w dół i suszymy dalej . Wylot suszarki powinien być skierowany w górę tak by podwiewało od spodu nasze włosy. Gdy włosy są prawie suche prostujemy się i teraz powinniśmy mieć napuszony push-up niczym po podpięciu do gniazdka ewentualnie jak po trafieniu piorunem:D 
  • Uruchamiamy naszą suszarkę na chłodny nawiew i suszymy trzymając suszarkę nad głową tak aby strumień powietrza był skierowany w dół. Okrążamy  suszarką kilka razy włosy rysując nad głową niewidzialna aureolkę gdyż w końcu jesteśmy aniołkami:D W ten sposób zamykamy nasze łuski włosowe. Co wygładza i nadaje blasku.  Teraz możemy wystylizować sobie przedziałek w miejscu które lubimy. Odrobinkę spryskać lakierem lub minimalnie podtapirować jeśli nasze włosy są miejscami zbyt rzadkie z prześwitami.


Mi ten sposób stylizacji  daje efekt zbliżony do stosowania prostownicy który utrzymuje się cały dzień:) Nie stosowałam okrągłej szczotki gdyż mam długie włosy i ciężko mi operować nią jedną ręką. Zajmuje to wiele czasu a włosy przy tym plączą się niemiłosiernie wokół szczoty i to dla mnie męka.

Myślę że mogłam jakoś pomóc:)

Pianka jakiej aktualnie używam to czarny Taft z efektem kaszmiru.

A jaki patent macie Wy na stosowanie pianki?:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz